IT Helpdesk

DOCULINES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului: Prin cunostintele de natura IT dobandite, prin intelegerea functionalitatii echipamentelor si aplicatiilor, precum si prin abilitatile practice, IT HelpDesk este parte importanta din procesul de sustinere si suport pe partea tehnica pentru utilizatorii fiecarui echipament(pc, adaptor), aplicatii, acces la resurse, etc. astfel incat acestia din urma sa-si poata indeplini task-urile si sa-si atinga potentialul.

Alte responsabilitati:
• Raspunde de asigurarea protectiei mediului inconjurator in cadrul activitatii desfasurate.
• Calitatea este responsabilitatea fiecaruia.
• Raspunde si contribuie la realizarea obiectivelor in domeniul calitatii.
• Raspunde in ceea ce priveste respectarea regulilor de protectia muncii.
• Respecta politica si obiectivele organizatiei in domeniul sanatatii si securitatii in munca.

CERINTE

limba germana nivel avansat!
- foarte bune cunostinte IT (atat hard cat si soft)
Experienta relevanta (1-2 ani) pe o pozitie similara;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
Orientare spre gasirea de solutii;
• rezolvarea problemelor aparute in retea se vor rezolva prin interventii de la distanta dupa caz si implicit la echipamentul la care a fost anuntata problema;
• asigurarea de asistenta tehnica la nivel LAN/WAN/PC/ Adaptoror precum si la nivel de aplicatii a utilizatorilor;
• mentenanta parcului de echipamente: calculatoare/retea;
• instalarea / reinstalarea / configurare de S.O. precum si de software de aplicatie specific proiectelor;
• gestionarea de profile locale/LAN cat si pentru diverse aplicatii;
• documentarea/inregistrarea fiecarui incident in care este implicat se va face respectand procedura de ‘incident reporting’
• suport pentru utilizatori privind modul de folosire a echipamentelor/aplicatiilor/resurselor la care au acces;
• sa aduca la cunostinta superiorului ierarhic oricarui (posibil)incident care afecteaza sau poate afecta business-ul;
• indeplineste orice alta sarcina trasata de catre superiorul direct in ceea ce priveste politica si obiectivele companiei;

BENEFICII OFERITE

- cursuri de specializare in Germania in cadrul companiei Reinisch AG
- Pachet salarial atractiv
- Bonuri de masa
- Mediu de lucru stimulativ si nestresant
-Asigurare de grup

SC Doculines SRL este companie asociata a firmei reinisch AG, unul dintre cei mai cunoscuti furnizori de servicii in domeniul traducerilor, documentatiei tehnice, feedback management si tehnoredactarii din Germania.