IT Help Desk Technician

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti vorbitor de limba germane, student in anul terminal/ absolvent si iti doresti sa obtii un loc de munca?
Trenkwalder cauta pentru unul din clientii sai, companie multinational, o persoana motivate, dornica de dezvoltare.

Responsabilitati
-Nivelul 1 de suport IT pentru o echipă global;
-Colectarea de documente realizarea de comenzi, anchete, defecțiuni și probleme ;
-Se ocupe de probleme tehnice și specifice utilizatorului;
-Identificarea problemelor, analiza defectelor si rezolvarea de probleme ;
-Documentare și prezentare de noi soluții.

CERINTE

-An terminal/ absolvent;
-Cunostinte de limba germana (nivel avansat);
-Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
-Persoana proactive, deschis;
-Abilitati bune de comunicare.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).