Internship in HR

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Step Up are bucuria de a primi in cadrul organizatiei, la sediul nostru din Timisoara, tineri studenti care doresc sa exploreze ce inseamna concret munca in domeniul resurselor umane! Pentru o perioada de o luna specialistii Step Up ii vor initia in dezvoltarea competentelor necesare pentru a face fata cu succes urmatoarelor
.......responsabilitati:
• Oferirea de suport in organizarea activitatii de recrutare si selectie.
• Screening de CV-uri in vederea gasirii de candidati potriviti pentru pozitiile cautate
• Contactare potentiali candidati, programari interviuri
• Actualizarea si mentinerea bazei de date Step Up Professional HR Services
• Suport in gestionarea si mentinerea relatiilor cu candidatii
Esti interesat/a de aceasta oportunitate? Atunci speram ca indeplinesti urmatoarele

CERINTE

• Esti o persoana sociabila, cu initiativa, organizata si flexibila
• Esti orientat/a spre performanta si ai abilitati bune de invatare
• Nu iti scapa niciodata detaliile importante si ai un interes real pentru domeniul resurselor umane
• Esti in ultimii 2 ani de facultate sau la masterat
• Cunosti la nivel avansat cel putin limba engleza, dar ne-am bucura foarte tare sa ne spui ca stii la nivel avansat si o alta limba
• Nu intampini dificultati in utilizarea calculatorului, si mai ales in ceea ce priveste navigarea pe internet si operarea cu suita Office

BENEFICII OFERITE

Experienta ta alaturi de noi iti va aduce cel putin:
• cunostinte noi in ceea ce priveste domeniul resurselor umane
• o privire mai realista asupra domeniului, derivata din practica si nu din teorie
• prieteni noi
• adeverinta de practica
Daca ai citit pana la final si esti convins/a ca aceasta este sansa pe care o asteptai, trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de motivatie la adresa office@hr-step-up.ro si convinge-ne si pe noi!

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.