INTERMARIN recruteaza Sales Manager

INTERMARIN RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului de vanzari, pentru indeplinirea obiectivelor departamentului in concordanta cu politicile si procedurile Companiei
Identifica potentialii clienti
Participa la intalniri directe cu clienti importanti
Negociaza clauzele contractuale conform startegiei de vanzari a companiei
Analizeaza si evalueaza rezultatele vanzarilor ; propune recomandari pentru cresterea volumului de vanzari;
Monitorizeaza evolutia pietei. Informeaza managementul companiei despre rezultatele monitorizarii si elaboreaza propuneri pentru viitoare actiuni;
Pregateste rapoarte de vanzari periodice si alte rapoarte legate de activitatea desfasurata in zona alocata;
Se asigura ca se aplica standardele de calitate in servirea clientilor
Este responsabil de actualizarea permanenta a cunostintelor despre produsele si serviciile vandute de companie
Monitorizeaza performanta personalului din subordine: instruieste, indruma, dezvolta si motiveaza echipa , in scopul
- vanzarii serviciilor
- identificarii clientilor potentiali
- extinderii portofoliului de clienti
Implementeaza politicile si procedurile companiei in activitatea si se asigura ca personalul din subordine le respecta si le aplica;
Gestioneaza datele si informatiile companiei la un standard inalt de confidentialitate asa incat sa protejeze pe piata interesele companiei;

CERINTE

Experienta relevanta in vinzari, preferabil IT&C;
Obisnuit cu desfasurarea activitatii intr-un mediu de business dinamic
Persoana cu studii superioare (cu profil tehnic, economic etc);
Abilitati excelente de management, comunicare si negociere;
Persoana organizata, orientata catre rezultate;
Abilitate de adaptare rapida la schimbare si gestionarea situatiilor specifice activitatii;
Permis de conducere categoria B-obligatoriu;
Cunostinte bune de operare PC;
Cunostinte de limba engleza, nivel mediu
Disponibilitate pentru program flexibil si calatorii in interes de serviciu;

BENEFICII OFERITE

- salariu fix;
- comision procentual din vanzari;
- tichete de masa;
- telefon serviciu;
- masina de serviciu.

INTERMARIN RECRUITMENT este o companie specializata in managementul de personal . Compania a luat nastere la sfarsitul anului 2007 ca birou reprezentativ in Romania al grupului international INTER MARINE.
Compania activeaza in domeniul recrutarii de personal la nivel national si international.