INSPECTOR SALARIZARE

S.C. SPAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Calculul salariilor, concediilor, sporurilor ¿i indemniza¿iilor cuvenite lunar, inclusiv calculul indemniza¿iilor pentru presta¿ii de asigur¿ri sociale (concedii medicale, maternit¿¿i), precum ¿i al impozitelor ¿i contribu¿iilor aferente
- Întocmirea statelor de plat¿, a centralizatoarelor cu impozitele ¿i contribu¿iile datorate statului
- Men¿inerea eviden¿ei pe punctele de lucru din ¿ar¿, introducerea pontajelor în sistemul informatic de eviden¿¿
- Depunerea declara¿iilor lunare privind obliga¿iile c¿tre institu¿iile abilitate, în termenele legale prev¿zute de lege; men¿inerea, în permanen¿¿, a rela¿iilor cu Casele de Asigur¿ri de S¿n¿tate, Case Jude¿ene de Pensii, asigur¿ri sociale ¿i medicale ¿i alte autorit¿¿i ale statului în acest domeniu
- Întocmirea ¿i depunerea fi¿elor fiscale pentru salaria¿ii companiei
- Emiterea diferitelor tipuri de adeverin¿e la cerin¿a salaria¿ilor
- Întocmirea situa¿iilor ¿i rapoartelor interne cu privire la salarizare solicitate de c¿tre conducerea companiei
- Documentare legislativ¿ permanent¿

CERINTE

- Minim 2 ani experien¿¿ pe un post similiar, cu administrare de personal la o societate cu cel pu¿in 500 de salaria¿i
- Studiile superioare constituie un avantaj
- Atestatul de Inspector Resurse Umane constituie un avantaj
- Cuno¿tin¿e foarte bune privind legisla¿ia muncii ¿i sistemul românesc de salarizare
- Abilita¿i solide de operare în pachetul Microsoft Office
- Atitudine proactiv¿, rigurozitate, spirit organizatoric
- Abilit¿¿i de comunicare atât în interiorul cât ¿i în exteriorul organiza¿iei
- Spirit de echip¿ ¿i de ini¿iativ¿
- Capacitatea de a lucra contra cronometru ¿i de a solu¿iona concomitent sarcini multiple
- Disponibilitate si flexibilitate in ceea ce priveste programul

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, desf¿¿urarea activit¿¿ii într-un mediu dinamic ¿i competitiv, într-o firm¿ puternic¿ aflat¿ în plin¿ expansiune, posibilit¿¿i de cre¿tere.

SPAR este una dintre cele mai extinse re¿ele de retail, cu peste 15.000 de magazine, prezent¿ pe patru continente, care opereaz¿ pe pia¿a din România în baza unei licen¿e acordate unei companii române¿ti.
Pe termen mediu ¿i lung, SPAR va face în România o investi¿ie de capital de 350 mil. €, urmând ca, pe termen mediu, s¿ deschid¿ dou¿ sute de magazine pe tot cuprinsul ¿¿rii.
Sediul central SPAR se afl¿ în Timi¿oara.

Descrierea firmei
Specificul firmei : comer¿ cu am¿nuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominant¿ de produse alimentare, produse proaspete, b¿uturi ¿i tutun. Pân¿ în prezent SPAR a deschis 14 magazine pe tot cuprinsul ¿¿rii.