Ingrijitoare copii cresa 1-2 ani

Children Care Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitati de ingrijire, supraveghere si intretinere copii de varsta anteprescolara (1-2 ani)
- ajuta in permanenta educatoarea, daca este cazul, la activitatile de supraveghere si educare copii, respectand intru-totul indicatiile acesteia
- preia copii in fiecare dimineata de la parinti, ii schimba in hainute si de asemenea preia si obiectele personale ale copiilor de la parinti
- ajuta copii la olita sau WC dupa caz, spalat pe dinti, ii schimba de scutece si haine daca e cazul, participa la servitul mesei, pregateste copii pentru somn, contribuind la formarea deprinderilor igienico-sanitare si de comportare civilizata
- va supraveghea in dormitor somnul copiilor
- insoteste copii la plimbare la orice iesire in curte a acestora
- pastreaza in permanenta ordinea jucariilor in sali si in curte, fara a neglija in acest timp supravegherea copiilor
- pastreaza in permanenta curatenia in baie si dormitoare in caz de necesitate
- ajuta la curatarea locului de luat masa si stergerea scaunelor si a meselor
- verifica in permanenta ca resturile de mancare, servetele, scutece de unica folosinta si/sau sticlutele-biberoane ale copiilor sa nu ramana imprastiate in dormitoare sau spatiile de joaca
- pregateste in fiecare dimineata in dormitor necesarul de scutece de unica folosinta si servetele umede/uscate pentru ziua respectiva
- schimba lenjeriile si prosoapele de pe pat saptamanal si ori de cate ori este nevoie
- dispusa la program de lucru suplimentar, daca este cazul
- dispusa la program de lucru in ture (07.45-16.15; 10.30-19.00; jumatate de ora pauza de masa inclusa)
- exista si posibilitate de part-time; program 15.00-19.00

CERINTE

- foarte mare experienta practica cu copii mici
rabdare multa, iubitoare de copii
suflet mare, calma, ordonata, precisa

BENEFICII OFERITE

carte de munca, masa de pranz asigurata, lucrul intr-un mediu de lucru placut, aliniat la standardele UE, salariu 150 euro net

DESCRIEREA FIRMEI

cresa & gradinita particulara in Timisoara
www.children-care.ro