INGINER VANZARI ELECRONICE SI AUTOMATIZARI

TERCONSTRUCT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea şi interpretarea cerinţelor clienţilor
- Oferirea de soluţii in acord cu cerinţele clienţilor pentru introducerea produselor în noi proiecte
- Oferirea de suport tehnic pentru clienţi
- Largirea portofoliului de clienţi
- Vizitarea clienţilor
- Dezvoltarea şi creşterea pe termen lung a relaţiilor cu clienţii
- Calcularea ofertelor către clienţi, urmarirea acestora, introducerea comenzilor in sistem, trimiterea lor la furnizori precum si urmarirea derularii acestora
- Realizarea planului de vanzari stabilit de catre conducere
- Traducerea articolelor si/sau specificatiilor produselor existente in portofoliu lui pentru publicarea lor in revistele tehnice
- Mentinerea relaţiilor cu furnizorii alocati
- Introducrerea in sistem a activitatilor efectuate zilnic
- Intocmirea rapoartelor cerute de către conducere (plan de vizite/saptamal)

CERINTE

- Universitate tehnică (de preferat în domeniul automatizărilor industriale, electric ,electronic)
- Minim 3 ani experientă intr-un post similar din vanzari, pe produse de automatizari industriale
- Bune cunoaştinte în domeniul automatizărilor
- Cunoaşterea pieţei in domeniul automatizarilor
- Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii, simţ pentru detaliul semnificativ
- Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă -Permis de conducere şi cel puţin 3 ani de experienţă de condus
- Bune cunostinţe de MS Office
- Bune cunostinţe de limba engleză şi / germană

BENEFICII OFERITE

- Beneficii salariale direct legate de performanţe, mediu de lucru competitiv, oportunităţi de dezvoltare si promovare
- Salariu fix +Bonificatii in functie de realizari
- Training-uri interne si externe

DESCRIEREA FIRMEI

Resurse Umane, Servicii