INGINER / TEHNICIAN SERVICE

TELCO-PE

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Întreţinerea şi reparaţia dispozitivelor de verificare
· Transferarea din Germania şi punerea în funcţiune a noilor mijloace de verificare
· Controlul şi supravegherea mijloacelor de măsură
· Sprijinirea departamentului IT în vederea efectuării lucrărilor de întreţinere şi reparaţii calculatoare şi ca suport pentru utilizatori

CERINTE

· Studii de inginer absolvite în domeniul electronicii sau mecatronicii sau experienţă profesională comparabilă (Sunt bineveniţi si candidaţii care vor absolvi în anul 2012)
· Limba germană (preferabil) sau engleză scris şi vorbit
· Cunoştinţe bune în domeniul tehnicii de măsurare digitală şi analogică
· Experienţă în utilizarea mijloacelor de măsurare uzuale
· Cunoştinţe în ceea ce priveşte depistarea erorilor şi analiza circuitelor electronice
· Cunoştinţe foarte bune în domeniul calculatoarelor (Hardware şi Software)
· Cunoştinţe de bază în domeniul mecanicii
· Mod de lucru flexibil, loial, responsabil, capacitate de a lucra în echipă
· Permis de conducere tip B

BENEFICII OFERITE

· Firmă cu conducere germană
· Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
· Pregătire şi specializare în Germania
· Activitate diversificată şi responsabilă
· Echipă tânără şi dinamică
· Salariu atractiv şi garantat, inclusiv tichete de masă
· Garantarea măririi salariului după 6 luni

TELCO-PE SRL, sucursala a firmei germane Pantel Elektronik AG, cu profil productie electronica, este o companie privata cu peste 200 salariati in locatia din Timisoara si aproximativ 100 salariati in locatia din Caransebes.
Ne vom bucura dacă ne veţi trimite CV-ul dv. pe e-mail la adresa nmerlusca@tm.telco.ro sau prin poştă la adresa S.C. Telco-PE S.R.L., Str. Capitan Damsescu nr. 46. Pentru alte întrebări cu privire la oferta noastră vă stăm la dispoziţie la nr. de telefon 0356 443 653 între orele 09:00 şi 15:00.