Inginer & Tehnician Mentenanta

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inginer:
- Coordonarea unei echipe de mentenanta pe parcursul unui schimb- Introducerea in baza de date a interventiilor de mentenanta corectiva
- Executarea planului de mentenanta preventiva- Actualizarea bazei de date cu piesele de schimb consumate- Suport tehnic si logistic pentru departamentele de inginerie- Controlul calitatii executiei lucrarilor de mentenanta

Tehnician:
- Responsabil sa inregistreze rezultatele legate de reglajele echipamentelor si de timpii alocati fiecarei schimbari
- Asigura mentenanta preventiva la dispozitive, eticheteaza si depoziteaza corespunzator dispozitivele
- Analizeaza defectele, decide efectuarea masurilor de remediere si urmarirea procesului in cauza
- Actualizeaza baza de date cu piesele de schimb consumate

CERINTE

Inginer:
- Cunostinte temeinice de automatizari si pneumatica-hidraulica (cunostinte de depanare programe PLC reprezinta un avantaj)
- Studii superioare finalizate in domeniul tehnic- Cunoasterea tuturor tipurilor de senzori si modul de functionare al acestora- Bune cunostinte de mecanica si desen tehnic- Capacitate de citire si explicare a schemelor electrice si pneumatice

Tehnician:
- Disponibilitate de a lucra in schimburi
- Experienta similara de minim 3 ani (in domeniul automotive)
- Studii medii in domeniul tehnic
- Cunostinte desen tehnic, automatizari, pneumatica-hidraulica, mecanica, electronica, electrica

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviu!