INGINER SERVICE

S.C. SIPA ENGINEEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea, punerea in functiune si asistenta tehnica pentru masinile si echipamentele produse de SIPA Plastic Packaging Spa Italia.
- Ofera suport tehnic si instruire personalului care deserveste aceste echipamente la beneficiarii din strainatate.

CERINTE

- experienta profesionala de minim 4-5 ani in domeniul masinilor industriale automatizate de inalta tehnologie (cunostinte in sectorul masinilor de injectie material plastic sau masini-unelte constituie un avantaj)
- studii medii/superioare in domeniul tehnic: mecanic/electric, al masinilor industriale automatizate de inalta tehnologie
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu:scris si vorbit
- abilitati de comunicare si lucru in echipa
- capacitate de rezolvare rapida a problemelor imprevizibile
- capacitate de gestionare a relatiilor directe cu clientii
- disponibilitate pentru lucrul in program prelungit si efectuare de deplasari in strainatate pe perioade de timp medii/lungi.

Constituie avantaj:
- cunoasterea limbii italiene.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
- Programe de instruire si dezvoltarea carierei profesionale;
- Pachet financiar atractiv.

SIPA - Plastic Packging System - este lider mondial in tehnologii de injectie si suflare a flacoanelor PET,facand parte din grupul Zoppas Industries Romania.
Locatia noastra din Timisoara desfasoara activitati de productie electrica, proiectare mecanica, hidraulica, electrica; service si mentenanta echipamente industriale; precum si activitati comerciale.