Inginer Responsabil de Produs si Calitate

Solectron Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea, evaluarea si imbunatatirea metodelor de productie
- coordonarea layout-ului liniei impreuna cu alti membrii ai echipei
- permanenta comunicare cu clientul, in vederea determinarii specificatiilor arhitecturii produselor, care sa raspunda necesitatilor clientilor
- intelegerea cerintelor de calitate ale clientului si comunicarea acestora echipei
- conducerea echipei spre indeplinirea standardelor de calitate

CERINTE

- studii superioare in inginerie (mecanica, electrica, automatica)
- foarte bune abilitati de rezolvare a problemelor
- orientare spre client: abilitatea de a influenta echipa in vederea atingerii standardelor de calitate cerute de client
- foarte bune abilitati de ascultare si comunicare - verbala, scrisa si formala
- excelente abilitati de gandire - colectarea datelor, definirea problemei, stabilirea faptelor si extragerea de concluzii valide
- cunostinte operare PC: Microsoft Office
- foarte bune cunostinte de limba engleza
- 3 ani experienta in domeniul productiei de componente electronice

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa)
- transport gratuit
- bonusuri in functie de performante
- mediu de lucru multinational in industria high-tech
- oportunitati pentru dezvoltarea carierei, formare profesionala si dezvoltare personala

Corporatia Solectron este lider mondial in productia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gama completa de servicii integrate de supply chain si de productie. Solectron Romania inseamna munca dedicata si motivata a peste 3000 de angajati, care prin activitatea lor zilnica creeaza mediul de lucru specific Solectron si aduc valoare domeniului electronicii.