INGINER PROIECTE SPECIALE (DTEL-IPS)

DELTATEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata se va ocupa de configurarea retelelor de comunicatii voce/date si sisteme de afisaje feroviare ,PDH,SDH; va realiza dosarele de instalare a echipamentelor; va face site survey in Romania si in regiune.

CERINTE

-inginer, absolvent Facultate de Eletronica si Telecomunicatii, preferabil specializarea Telecomunicatii.
-experienta in retele de transmisie voce, date, PDH, SDH.
-cunoasterea programelor din pachetul Microsoft Office, AUTOCAD
-cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
-permis de conducere cat.B.
-capacitate de a lucra in echipa, disponibilitate, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv - potrivit cunostintelor si experientei profesionale;
- Training si posibilitati de dezvoltare profesionala;
- Asistenta medicala, tichete de masa si alte facilitati

OBSERVATIE: Vor fi contactati doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate.

DELTATEL este o companie cu un nume nou dar cu traditie in piata telecomunicatiilor din Romania, nascuta in urma unui proiect de outsourcing si cuprinzand o importanta parte a Departamentului de Operatiuni al partenerului sau ALCATEL – LUCENT ROMANIA SA.
Avand peste 500 de angajati, DELTATEL este o companie tanara si dinamica, demonstrand atat in Romania cat si in exterior, competenta si experienta in:
- implementarea retelelor de telecomunicatii;
- oferirea de servicii profesioniste la standarde internationale, pentru retele de telecomunicatii;
- implementarea si operarea proiectelor multi-vendor cu metode standardizate la nivel mondial, adaptate la cerintele clientului.