Inginer Proiectare Produs

Zoppas Industries Romania SRL, Sannicolau Mare

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea si conceperea noilor modele de rezistente la solicitarea departamentului Comercial: desen; fisa electrica; cicli de lucru; necesar materiale/componente; necesar industrializare produs.
- Lansarea si urmarirea prototipurilor (campionaturilor) pe linia de productie, verificand fiabilitatea procesului, parametrii tehnici ai produsului si calitatea acestuia.
- Urmarirea si verificarea probelor de valori pentru noile modele realizate in Z.I.R. si actualizarea acestora in programele specifice de proiectare.

CERINTE

- Absolvent al Universitatii Politehnica;
- Utilizarea unui software 3D CAD (Autocad, SolidEdge, Unigraphics etc);
- Bune cunostinte de limba engleza (limba italiana constituie un avantaj);
- Disponibilitatea de a face naveta la Sannicolau Mare.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
- Programe de training si dezvoltarea carierei;
- Pachet financiar atractiv;
- Transport gratuit cu unul dintre autocarele firmei.

Zoppas Industries este lider mondial in productia de rezistente electrice si este prezent pe toate continentele cu o retea de oficii comerciale, agentii de vanzare si oficii reprezentative. Produsele noastre cuprind toate elementele de incalzit necesare in diverse domenii. Producem elemente de incalzit pentru uz casnic, uz industrial si aplicatii industriale speciale Fabrica de la Sannicolau Mare este printre cele mai mari din lume in domeniu, cu peste 3300 de angajati.