INGINER PROIECTANT ELECTRIC/ELECTROTEHNIC

S.C. SIPA ENGINEEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVUL PRINCIPAL AL POSTULUI:
Proiectarea electrica a masinilor de injectat mase plastice.

Responsabilitati:
- realizarea proiectelor de executie a instalatiilor si echipamentelor electrotehnice pentru masinile de suflat si injectat PET
-modificarea unor proiecte existente pentru a corespunde cerintelor beneficiarilor

CERINTE

-studii superioare in domeniul tehnic:electrotehnic, automatizari
-abilitati de lucru in medii de proiectare:AutoCad, El-Cad, UNIGRAPHIX, etc
-experienta intr-un post similar constituie avantaj
-cunostinte bune de lucru MS Office (Word, Excel)
-abilitati de comunicare si lucru in echipa
-capacitate de a asimila rapid si eficient cunostinte tehnice
-disponibilitate pentru lucrul in program prelungit si efectuare de deplasari externe
-bune cunostinte de limba engleza si/sau italiana

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Programe de instruire si dezvoltarea carierei profesionale
Pachet financiar atractiv

SIPA - Plastic Packging System - este lider mondial in tehnologii de injectie si suflare a flacoanelor PET,facand parte din grupul Zoppas Industries Romania.
Locatia noastra din Timisoara desfasoara activitati de productie electrica, proiectare mecanica, hidraulica, electrica; service si mentenanta echipamente industriale; precum si activitati comerciale.