Inginer PDC

Solectron Romania (FLEXTRONICS)

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Analizarea pachetului de date externe si informarea CFT-ului;
· Incarcarea sistemelor Solectron pentru produsele noi;
· Crearea, implementarea si finalizarea schimbarilor ingineresti in sistemele Solectron;
· Arhivarea documentatiei pentru produsele care nu se mai fabrica;
· Inregistrarea si distribuirea controlata a documentatiei;
· Interfata din punct de vedere al documentatiei intre client si Solectron;
· Interfata interdepartamentala;
· Generarea acordului referitor la modul de transfer al datelor intre Solectron si client;
· Escaladarea abaterilor de la procesul de analiza a schimbarilor cerute de client.

CERINTE

· Facultate tehnica (5 ani)
· Cunostinte operare PC –nivel mediu (Microsoft Office, Baan, Agile, SIMS, AutoCAD, Caddie 3.3)
· Engleza –nivel mediu (scris si vorbit)
· De preferat experienta de minim 1 an intr-un domeniu tehnic
· Capabil sa lucreze in echipa
· Organizat, riguros, atent la detalii, capabil sa-si organizeze munca
· Abilitati de comunicare
· Motivat si dornic sa acumuleze noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

· pachet salarial atractiv
· transport atractiv
· bonusuri in functie de performante
· mediu de lucru multinational in industria high-tech
· oportunitati de cariera
· dezvoltare personala si formare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Solectron Romania este membra a grupului Flextronics.

Flextronics ocupa o pozitie de lider in cadrul furnizorilor de servicii pentru industria de aparatura electronica, oferind sprijin clientilor in proiectarea, realizarea, livrarea si asigurarea garantiei pentru o gama larga de produse .

Prin reteaua sa de unitati de productie, Compania Flextronics activeaza in 35 de tari, pe 4 continente, in domeniile: telecomunicatii, medical, automotive, IT.