Inginer Mecanic/ Solid Works

DOCULINES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati majore:
- Modificare/ reorganizare a proiectelor in 2D si 3D in Solid Works
- Crearea desenelor 3D, 2D(profile, utilaje, etc)
- Adaptare la cerintele clientului si aplicarea acestora

Alte responsabilitati:
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Stabileste prioritati
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice

CERINTE

- Limba engleza
- Cunostinte Solid Works nivel avansat
- Capabilitate de invatare rapida si adaptare la cererile clientilor
- Respectare deadline si rapiditate, creare documentatie tehnica
- Participarea la cursuri de specializare in Germania
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Studii superioare(studii de specialitate constituie avantaj)
- Minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala
- Asigurare de grup
- Bonuri der masa
- Mediu de lucru stimulativ si nestresant

SC Doculines SRL este companie asociata a firmei reinisch AG, unul dintre cei mai cunoscuti furnizori de servicii in domeniul traducerilor, documentatiei tehnice, feedback management si tehnoredactarii din Germania.