Inginer Energetician

S.C.CONTINENTAL AUTOMOTIVE PRODUCTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea alimentarii cu energie electrica a fabricii si a cladirilor administrative in conditii de eficienta cat mai ridicata;
- Optimizarea continua a consumului de energie electrica;
- Monitorizarea consumurilor de energie electrica si a puterilor, astfel incat acestea sa se situeze in limitele prestabilite;
- Semnalarea imediata a eventualelor depasiri;
- Colectarea tuturor valorilor de consum in vederea completarii raportului energetic lunar;
- Cunoasterea la zi a tuturor legilor si prevederilor referitoare la consumul si gestionarea energiei electrice;
- Asigurarea service-ului si a unei intretineri de calitate (conform documentatiei) a instalatiilor de alimentare si distributie a energiei electrice de pe teritoriul fabricii;
- Actionarea prompa si in conditii de siguranta in cazul unor interventii, tinand cont in acelasi timp si de mersul productiei.

CERINTE

- Absolventi invatamant superior tehnic - energetica obligatoriu;
- Experienta in domeniu;
- Personalitate puternica;
- Bune cunostinte de limba engleza ;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Cunostinte foarte bune de Microsoft Office;
- Abilitati de a lucra sub presiune;
- Abilitati de organizare si planificare.
- Abilitati de comunicare interpesonala;
- Constituie avantaj calificari suplimentare, in domeniu.

BENEFICII OFERITE

- Salariul atractiv si pachet de beneficii motivant;
- Munca intr-o companie moderna;
- Mediu de lucru excelent;
- Pregatire continua si intensiva (traininguri, cursuri, seminarii);
- Lucru intr-o echipa dinamica si inalt calificata;
- Oportunitate de dezvoltare a carierei.

Continental develops and produces sophisticated components and system for the international automotive industry.With over 85,000 employees worldwide, an annual turnover of 13,8 billion euro in 2005 and a proven instinct for the demands of tomorrow¿s markets, our corporate vision is to make individual mobility around the world safer and more comfortable.
As a leading automotive expert, Continental could provide you with the beginning of an exciting international career.