Inginer devize, oferte instalatii de constructii

SC Evoluzioni Organizzative Sistemiche SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizarea operatiunilor privitoare la materialele utilizate pe santiere in domeniul instalatiilor in constructii
- Verificarea si calcularea cantitatilor executate si proiectate
- Verificarea calitatii conform standardelor in vigoare
- Pregatirea platilor
- Evidenta costurilor si intocmirea facturilor
- Calculatia cantitatilor si intocmirea necesarului de materiale
- Pastrarea legaturii cu subcontractorii, in colaborare cu departamentul
- Activitati de ofertare
- Genereaza o serie de rapoarte: centralizatoare pentru licitatii, devize ofert¿, antemasuratori, situatii de lucräri, extrase de material, manopera, utilaj si transport, liste de preturi, evidenta productiei [lunare, trimestriale, etc] centralizatä pe santiere, pe obiecte sau detaliatä la nivel de deviz, grupatä pe tipuri de productie [c+m, productie industriala, interna, etc.] etc
- Actualizeaza cu indici de inflatie devizele si situatiile de plata
- Memoreaza variantele de preturi in baze de preturi pe lucrari
- Este permanent la curent cu ultimele noutati legislative, într-o continua dezvoltare si modernizare

CERINTE

- Experienta relevanta pe un post similar (instalatii constructii)
- Studii superioare tehnice
- Cunostinte despre piata materialelor de constructii
- Cunoasterea operarii PC in conformitate cu munca prestata (Office, AutoCAD)
- Cunoasterea limbii engleza, scris si citit, minim nivel mediu
- Permis de conducere auto categoria B

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist
- Posibilitati de perfectionare profesionala
- Salariu motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta Resurse Umane