Inginer de Test (Test Engineer)

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si imbunatateste performanta masinilor de test
- Efectueaza analiza defectelor (process, componente, echipament) si ofera feedback pentru imbunatatirea procesului de productie
- Coordoneaza analiza componentelor defecte, pregatirea si intretinerea echipamentelor de test (software si hardware)
- Creeaza instructiunile pentru procesul de test
- Instruieste operatorii si tehnicienii de test
- Acorda suport tehnic liniilor de productie

CERINTE

- Studii superioare tehnice (electronica, automatica, calculatoare)
- Cunostinte de electronica analogica, digitala
- Cunostinte despre echipamente de masura si testare
- Bune abilitati de utilizare MS OFFICE
- Abilitati bine dezvoltate de limba engleza
- Abilitati organizatorice, initiativa, dinamism, buna abilitate de a lucra in echipa
- Cunostinte de programare Labview, C++, Visual Basic
- Experienta in domeniu reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Corporatia Solectron este lider mondial în produc¿ia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain ¿i de produc¿ie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ ¿i motivat¿ a peste 3500 de angaja¿i, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron ¿i aduc valoare domeniului electronicii.