Inginer de Sistem Informatic (Test Engineer)

S.C. Solectron Romania S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
. Urmareste si imbunatateste performanta masinilor de test
¿ Face recomandari pentru imbunatatirea procesului de test
¿ Efectueaza analiza defectelor (process, componente, echipament) si ofera feedback pentru imbunatatirea procesului de productie
¿ Coordoneaza analiza componentelor defecte, pregatirea si intratinerea echipamentelor de test (software si hardware),
¿ Creaza instructiunile pentru procesul de test (TPI)
¿ Instruieste operatorii si tehnicienii de test
¿ Acorda support tehnic liniei/ liniilor de productie

CERINTE

Persoana (nota ridicata indica importanta cea mai mare):

10- Absolvent studii superioare tehnice(electronica, automatica, calculatoare,informatica)
10- Cunostinte avansate de programare c/c++, Labview, TestStand
10- Cunostinte de electronica analogicala
10- Cunostinte de electronica digitala
10- Cunostinte de radiofrecventa
10- Cunostinte despre echipamente de masura si testare
9- Bune abilitati de utilizare MS OFFICE
9- Abilitati bine dezvoltate de limba engleza
9- Bune abilitati organizatorice si initiativa
9-Initiativa, dinamism, buna abilitate de a lucra in echipa
8-Experienta in domeniu reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra:
- salariu pe masura experientei si performantei,
- tichete de masa, transport gratuit,
- oportunitati de dezvoltare si promovare,
- mediu de lucru multicultural in industria high-tech

Solectron este un furnizor lider global de servicii de productie integrate. Clientii nostri sunt cele mai inovative companii din industrie care se bazeaza pe electronica de inalta tehnologie. Cei 2500 angajati din Romania au talent in proiectarea si asamblarea de produse pe care oamenii din intreaga lume se bazeaza in fiecare zi.