INGINER DE SISTEM

SC EXPERT SERVICE IT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administreaza infrastructura software si de comunicatii a companiei
- administreaza infrastructura software in proiecte derulate la clienti
- asigura suport tehnic pentru beneficiari
- intocmeste documentatii tehnice

CERINTE

OBLIGATORIU:
- Cunostinte referitoare la instalare si configurare sisteme de operare de tip server (Windows Server, Linux)
- Cunostinte referitoare la instalare si configurare servere de aplicatii si servere de baze de date
- Cunostinte referitoare la retelele de calculatoare, protocoale, conectica (clase de IP-uri, TCP/IP, switch-uri, routere, cablare structurata, wireless)
- Cunostinte medii referitoare la routere, capabilitate de a instala si configura un router si o retea locala si de a asigurara accesul la internet a calculatoarelor din reteaua locala
- Cunostinte medii de intretinere hardware

AVANTAJ
- Administrare infrastructura Domino (server Domino, client Lotus Notes)

- capabil sa lucreze in echipa
- organizat pentru respectarea termenelor limita in proiecte
- abilitati de comunicare necesare pentru relationare cu beneficiarii

BENEFICII OFERITE

- cursuri de specialitate/certificari
- acces la tehologii si tools-uri avansate de lucru
- pachet salarial si bonusuri in functie de performanta
- bonuri de masa

Realizarea Realizarea ¿i operarea de sisteme IT complexe, planificarea ¿i dezvoltarea de aplica¿ii software.

IBM Advanced Business Partner.
Partener SAP pentru Business Services & General Contractor