Inginer Constructor

SC OFFICE CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Repartizeaza si asigura documentatia tehnica pe lucrari si asigura insusirea acesteia de catre conducatorii punctelor de lucru;
- Stabileste impreuna cu sefii de echipa programul de lucru si numarul de muncitori necesar pentru realizarea lucrarii;
- Controleaza zilnic stadiul executiei lucrarilor pe fiecare loc de munca si respectarea stricta a programului de lucru;
- Controleaza modul de depozitare si utilizare a materialelor si combustibililor;
- Ia masuri pentru reactualizarea graficelor de productie in cazul devansarii lucrarilor sau in cazul depasirii termenelor stabilite;
- Raspunde de realizarea masurilor depuse de proiectant prin registrul de dispozitii de santier;
- Gestioneaza toate documentele privind calitatea;
- Stabileste cu proiectantii notele de comanda suplimentare in cazul aparitiei de modificari sau completari proiectelor;
- Rezolva cu proiectantul problemele tehnice si tehnologice pe parcursul executiei lucrarii: certificat de calitate, buletin de incercari, proces verbal de receptie, proces verbal faza determinanta;
- Tine evidenta lucrarilor executate de fiecare echipa sau persoana in vederea stabilirii coeficientului de randament;
- Raspunde de incadrarea in consumul de materiale, combustibili si energie pentru lucrarile din subordine;
- Raspunde de exactitatea confirmarilor de prestarii auto si utilaje;
- Stabileste pe baza masuratorilor cantitatile de lucrari realizate de fiecare obiect in vederea decontarii lucrarilor;
- Raspunde de respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie si a instructiunilor privind exploatarea mijloacelor si utilajelor de productie;
- Raspunde de intreaga activitate la punctul de lucru, unde isi desfasoara activitatea, repartizand personalului din subordine sarcini concrete.

CERINTE

- studii superioare de lunga durata cu specializarea in domeniul constructiilor de drumuri, constructiilor industriale sau civile;
- experienta in urmarire de lucrari minimum 5 ani;
- experienta pe un post de Sef punct de luctu sau Sef de lot de min. 2 ani;
- experienta in coordonarea activitatii subcontractantilor constituie un avantaj;
- carnet conducere cat. B;
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

pachet motivational, extrem de atractiv, in functie de performante

DESCRIEREA FIRMEI

CONSTRUCTII CIVILE, INDUSTRIALE, AUTOSTRAZI, DRUMURI
AMENAJARI INTERIOARE SI EXTERIOARE