Inginer Configurare Comenzi (DTEL-ICC)

Deltatel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata se va ocupa de crearea si verificarea codurilor pentru echipamentele de telecomunicatii, fiind responsabila de gestionarea bazei de date in sistemul Blue Planet (SAP)

CERINTE

-absolvent ETC - specializarea Telecomunicatii.
-experienta in SAP constituie un avantaj.
-cunostinte despre echipamentele GSM ( BSS ) si WTD ( PDH/SDH ) constituie un avantaj;
-limba engleza - nivel avansat.
-responsabilitate, capacitate de a invata, bune abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu - potrivit cunostintelor si experientei profesionale;
Training si posibilitati de dezvoltare profesionala;
Alte facilitati (acces programe sportive, bonuri de masa, medic etc.)

DELTATEL este o companie cu un nume nou dar cu traditie in piata telecomunicatiilor din Romania, nascuta in urma unui proiect de outsourcing si cuprinzand o importanta parte a Departamentului de Operatiuni al partenerului sau ALCATEL – LUCENT ROMANIA SA.
Avand peste 500 de angajati, DELTATEL este o companie tanara si dinamica, demonstrand atat in Romania cat si in exterior, competenta si experienta in:
- implementarea retelelor de telecomunicatii;
- oferirea de servicii profesioniste la standarde internationale, pentru retele de telecomunicatii;
- implementarea si operarea proiectelor multi-vendor cu metode standardizate la nivel mondial, adaptate la cerintele clientului.