Inginer calitate proiect_Timisoara

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru clientul nostru un Inginer calitate proiect– Senior

Rolul sau: pozitia este noua in companie, iar viitorului inginer calitate va fi de a construi aceasta pozitie in companie – rutine zilnice, rapoarte, reglementare arie actiune.

Responsabilitati
- Este reprezentantul clientului în cadrul echipei de dezvoltare produs
- Urmareste respectarea exigentelor clientului de la faza de pre-proiect pâna la închiderea sa
- Se asigura de implementarea procesului de " Design de Produs si Industrializare "
- Asigura implementarea instrumentelor de calitate pe parcursul proiectului
- Asigura identificarea si controlul caracteristicilor speciale inca de la faza de pre-proiect
- Efectueaza audituri sau proiect de pre-producie (sau echivalentul din faza de pre-proiect) pe plan
intern sau la furnizorii si conduce planurile de actiune necesare
- Participa la imbunatairea continua a performantei procesului prin propunerile sale si contribuie la
progresul actiunilor

CERINTE

Cerinte:
- studii superioare de profil tehnic
- experienta min 3 ani pe o pozitie similara
- experienta in industria automotive
- cunosterea standardelor de calitate (ISO TS 16949, etc)
- cunoasterea instrumentelor AMDEC, fiabilitate previzionala, MSP, metode de rezolvare a problemelor, 8D si QRQC,
- cunoasterea notiunilor de fiabilitate, analiza functionala si plan de experienta
- limba engleza nivel avansat
- cunostinte de project management/ launch management

BENEFICII OFERITE

Cum vedem profilul potrivit?

- ai 4-5 ani experienta totala in munca intr-o companie automotive, in domeniul calitatii, din care minim 1-2 ani pe aria de calitate proiect

- ai mai mult de 5 ani de experienta totala in munca, din care minim 2-3 ani in automotive, minim 1-2 ani pe partea de calitate proiect

Daca crezi ca aceasta pozitie nu este ceea ce cauti sau nu ti se potriveste, mai avem si alte posturi in zona de Vest (calitate productie, calitate furnizori, calitate proces, calitate transfer)

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul recrutarii avand o experienta de 6 ani in domeniul automotive si tehnic recrutand pentru pozitii de TOP, MIDDLE management si specialisti.

Tipuri de Job-uri active: Calitate (Management, Specialisti), Embedded SW Engineer, Inginer proces, Engineering Manager, Automatisti in locatii precum jud. Brasov, Timisoara, Arad, jud. Sibiu, judetul Alba.

Mai multe detalii despre noi:
site: http://new2.eurotriade.com/
blog: http://blog.romania.eurotriade.com/
facebook: EuroTriade-Romania

Va recomandam sa trimiteti CV-ul dvs. pe adresa: contact.romania@eurotriade.com pentru o mai buna rezolutie a acestuia.

Freelanceri/ propuneri de afaceri- office.romania@eurotriade.com

[!] Program de recomandari. Cunosti pe cineva potrivit pentru unul dintre posturile noastre? Trimite datele de contact sau CV-ul acestuia si noi te premiem. http://blog.romania.eurotriade.com/?p=71