Inginer Calitate Furnizori (SQA) - Automotive

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatile de: asigurare calitate la furnizori, receptie calitativa a pieselor si a serviciilor prestate de firmele de sortare/rework
- Coordoneaza actiunile intreprinse in cazul neconformitatilor datorate furnizorilor si urmareste gradul de implementare a actiunilor corective ale furnizorilor
- Aproba produsele si procesele pentru furnizorii Mahle conform procedurilor PPAP / APQP pentru noile proiecte si noi furnizori (valideaza inclusiv ambalajul si a testul de asamblabilitate pentru noile componente)
- Aproba furnizorii locali, auditeaza procesele la furnizori si monitorizeaza actiunile care rezulta din audituri
- Realizeaza studiile privind achizitionarea de masini si echipamente de inspectie, masura si incercare, intocmeste RFI si participa la negocierile pentru achizitionarea acestora
- Coordoneaza si supravegheaza activitatile de elaborare, implementare si evoluare a documentatiei specifice activitatilor de inspectie la receptie si serviciilor prestate de firmele de sortare / rework
- Elaboreaza, supune spre aprobare si urmareste respectarea programelor de instruire a personalului din subordine, carora le stabileste obiective pe baza carora ii evalueaza

CERINTE

- absolvent de studii superioare tehnice
- experienta relevanta pe un post similar
- cunoasterea desenului tehnic, utilizarea mijloacelor de masura si control
- capacitate de analiza si actiune
- cunoasterea limbii engleze
- cunostinte SAP

BENEFICII OFERITE

Salary
Meal tickets
Monthly bonuses
13th salary
Transport
Medical services