Inginer calitate furnizor_Timisoara

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru clientul nostru un post de Inginer calitate furnizor – Senior

Rol: pozitia este noua in companie, iar viitorului inginer calitate va fi de a construi aceasta pozitie in companie – rutine zilnice, rapoarte, reglementare arie actiune.

Responsabilitati
- faciliteaza relatia intre furnizorii firmei si procesul de fabricatie (Este garantul demersului calitate produse / procese in relatia cu furnizorii nostri)
- Este reprezentantul firmei (si a clientilor firmei ) in fata furnizorilor
- se asigura de respectarea cerintelor de catre furnizori (de faptul ca cerinele companiei si ale clienilor sunt luate în considerare de catre furnizor) ,
- Ajuta departamentul de achizitii sa optimizeze panoul de furnizori,
- Participa la QRQC al achizitiilor
- Efectueaza audituri la furnizorii si conduce planurile de aciune necesare

CERINTE

Cerinte:
- studii superioare de profil tehnic
- experienta min 2-3 ani pe o pozitie similara
- experienta in industria automotive
- cunosterea standardelor de calitate (ISO TS 16949, etc)
- cunoasterea instrumentelor AMDEC, fiabilitate previzionala, MSP, metode de rezolvare a problemelor, 8D si QRQC,
- cunoasterea notiunilor de fiabilitate, analiza functionala si plan de experienta
- limba engleza nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Cum vedem profilul potrivit?
- ai 4-5 ani experienta totala in munca intr-o companie automotive, in domeniul calitatii, din care minim 1 an pe aria de calitate furnizori?

- ai mai mult de 5 ani de experienta totala in munca, din care minim 2-3 ani in automotive, minim 1 an pe partea de calitate furnizori?

Daca crezi ca aceasta pozitie nu este ceea ce cauti sau nu ti se potriveste, mai avem si alte posturi in zona de Vest (calitate productie, calitate proiect, calitate proces, calitate transfer)

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul recrutarii avand o experienta de 6 ani in domeniul automotive si tehnic recrutand pentru pozitii de TOP, MIDDLE management si specialisti.

Tipuri de Job-uri active: Calitate (Management, Specialisti), Embedded SW Engineer, Inginer proces, Engineering Manager, Automatisti in locatii precum jud. Brasov, Timisoara, Arad, jud. Sibiu, judetul Alba.

Mai multe detalii despre noi:
site: http://new2.eurotriade.com/
blog: http://blog.romania.eurotriade.com/
facebook: EuroTriade-Romania

Va recomandam sa trimiteti CV-ul dvs. pe adresa: contact.romania@eurotriade.com pentru o mai buna rezolutie a acestuia.

Freelanceri/ propuneri de afaceri- office.romania@eurotriade.com

[!] Program de recomandari. Cunosti pe cineva potrivit pentru unul dintre posturile noastre? Trimite datele de contact sau CV-ul acestuia si noi te premiem. http://blog.romania.eurotriade.com/?p=71