HR Recruiter

CLARISMART CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara activitati in scopul ocuparii pozitiilor vacante din cadrul companiei prin recrutarea si selectarea celor mai potriviti candidati si in timpul optim, conform Fisei Postului si profilului candidatului;

- Administreaza, implementeaza si urmareste strategia si politica de recrutare si selectie de personal in functie de specificul proiectului de recrutare;

- Comunica si mentine cele mai bune relatii cu Managerul in cadrul procesului de recrutare si selectie; asigura suport permanent acestuia pe parcursul procesului de selectie a candidatilor si stabileste cu acestia cerintele si responsabilitatile postului vacant, profilul candidatului; ofera suport in realizarea Fiselor de Post;

- Identifica si aplica modalitatile optime de gasire a candidatilor folosind diferite metode, surse si canale de recrutare;

- Contribuie activ la imbunatatirea continua a procesului de recrutare si selectie;

- Desfasoara activitati specifice de promovare a imaginii companiei pe piata fortei de munca

CERINTE

- Studii superioare socio- umane
- Experienta in recrutarea si selectia de personal
- Diploma/Certificat de absolvire cursuri de recrutare si selectie de personal, constituie un avantaj;
- Abilitati excelente de comunicare, planificare, prezentare si relationare la diverse niveluri ierarhice;
- Cunostinte solide de MS Office: Microsoft Excel, Word, PowerPoint;
- Limba Engleza – nivel avansat;
- Gandire analitica; Persoana organizata;
- Spirit de echipa, orientare catre client, initiativa;
- Flexibilitate si adaptare la noi medii de lucru.
- Permis de conducere categ.B
- Atitudine proactiva, orientata spre rezultate.

DESCRIEREA FIRMEI

www.clarismart.ro