HR GBS Portal Romania

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permannet Placement cauta pentru clientul sau, companie multinationala in domeniul productiei de subansamble electronice, HR GBS Portal Romania, pentru locatia sa din Timisoara.

Principalele sarcini si responsabilitati:
-Adopta rolul SharePoint de „Editor al paginii” pentru sectiunile din Romania (back up) ;
-Colaboreaza cu departamentul IT pentru a se asigura ca sectiunile Portalului din Romania (back up) raman online cu toate capacitatile functionale si toate informatiile corespunzatoare afisate;
-Gestioneaza paginile din Romania (back up) – precum paginile de Prezenta si Salariu, Beneficii, Informatii Personale, Cariera, Politici si Servicii Campus - asigurandu-se ca link-urile, butoanele si alt tip de informatie sunt afisate conform COE (HR Center of Expertise), HR Business Partner-ului si nevoilor utilizatorilor;
-Monitorizeaza paginile globale din alte tari pentru a verifica daca continutul Portalului din Romania este afisat corespunzator, precum stiri, calendare si link-uri rapide;
-Publica informatii oferite de COE, HRBP si echipa GBS pe site-ul din Romania (back up), conform standardelor Portalului;
-Ofera suport pentru COE, HRBP si GBS privind continutului Portalului HR pentru a indeplini cerintele privind eficienta si design-ul – inclusiv folosirea corespunzatoare a textului, marimea fonturilor, stilul fonturilor, imagini, link-uri, etc;
-Colaboreaza cu Global HR Portal Manager pentru a se vedea daca continutul este tradus corespunzator (daca este cazul) si este publicat in sectiunea Romania pe Portalul HR, in conformitate cu directivele managerului Global HR Portal;
-Reprezinta drept punct de escaladare pentru problemele Portalului, cele care nu sunt adresate nivelului 1 in GBS;
-Monitorizeaza si analizeaza datele utilizatorilor de pe Portalul HR, inclusiv (si nu se limiteaza la) vizitarea paginilor („hits”) si colectarea datelor pentru a se asigura ca paginile si continuturile cele mai vizitate sunt facil de gasit cu cele mai mici eforturi/clic-uri;
-Mentine relatii stranse cu COE, HRBP si echipa GBS din Romania (back up) printr-o comunicare continua, inclusiv intalniri regulate, etc;
-Pregateste documentatia si mentine procesele pentru tarile care nu au deja o documentatie acceptata la nivel global sau sunt unice pentru tara, inclusiv (dar nu limitat), fluxul si procesul de aprobare;
-Identifica si recomanda noi functiuni (departamentului de IT si Global HR Portal Manager) care sa imbunatateasca accesul direct si intelegerea utilizatorului;
-Aduce serviciile HR la cel mai inalt grad, atat la nivel de locatie cat si la nivel de tara, incurajand managerii si clientii sa acceseze mai intai Portalul HR, mai apoi GBS si apoi COE
-Transforma Portalul HR intr-un sistem de management al cunostintelor si se asigura ca echipa GBS foloseste portalul pentru a raspunde la intrebarile managerilor/angajatilor si actualizeaza si/sau creaza continutul pentru a raspunde acestor intrebari daca nu se afla pe Portalul HR.

CERINTE

-Studii superioare;
-Limba engleza – nivel avansat;
-Cunostinte de alta limba de circulatie internationala (maghiara, germana)- nivel avansat;
-Cunostinte avansate de operare PC: Excel, Word sau Powerpoint;
-Cunoasterea proceselor si practicilor generale de resurse umane, reprezinta avantaj;
-Experienta de lucru cu sisteme informatice de resurse umane, reprezinta avantaj;
-Experienta in domeniul resurselor umane- minim 1 an;
-Capacitatea de invatare si adaptare;
-Abilitati excelente de comunicare (scris si verbal);
-Atitudine proactiva,spirit de initiativa, asertivitate si adaptabilitate,
-Orientare spre client;
-Abilitati foarte bune de organizare, prioritizare si de a lucra simultan cu mai multe proiecte;
-Spirit de echipa.

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 2 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro