Graphic Designer

Profile Scan HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea lucrarilor de creatie si design grafic;
Creatie publicitara (brosuri, afise, etc);
Realizarea de cataloage, pliante & grafica pentru diverse proiecte;
Realizarea de reclame, concept identitate corporatie.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Design sectia \\\"Grafica\\\"
Experienta in domeniul designului grafic minim 1 an;
Cunoştinţe avansate de programe de grafică: Corel Draw, Adobe Photoshop;
Utilizarea Adobe Illustrator, HTML, Flash - reprezinta un plus;
Cunoasterea limbii engleze - cel putin nivel mediu;
Abilităţi foarte bune de comunicare, organizare şi planificare;
Viteza buna de lucru, capacitatea de a respecta termenele impuse;
Seriozitate, simt al responsabilitatii, atentie la detalii, logica, creativitate;
Capacitate de a lucra în mod independent;
Cunoasterea tehnicilor de pregatire pentru tipar;
Disponibilitatea de a prezenta propriul portofoliu de lucrări;

BENEFICII OFERITE

Condiţii de lucru excelente intr-o echipa tanara;
Salariu motivant;
Bonusuri in functie de performante;
Posibilitati de dezvoltare profesionala;

Profile Scan HR ofera solutii complete in domeniul managementului resurselor umane: servicii de recrutare si selectie de personal, evaluari psihologice, diagnoza organizationala, training si administrare de personal www.profilescan.ro
Profile Scan HR recruteaza pentru clientul sau, firma de creatie si productie publicitara din Timisoara postul de GRAPHIC DESIGNER.