GRAFICIAN pentru formularistica fiscala

S.C. GRAFOPRINT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunostinte necesare:

Utilizare CorelDraw, Corel Photopaint, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe InDesign, Microsoft Word, Microsoft Excel, etc.
Notiuni privind tiparul offset
Notiuni privind spatiile de culoare si separatiile
Notiuni despre exploatarea si intretinerea calculatorului si a dispozitivelor anexe

Sarcini:
- realizare de separatii de culoare pe film;
- conceptie grafica si realizare machete pentru tipar offset;
- prelucrare de imagine;
- tehnoredactare computerizata;
- scanari profesionale;
- fotografiere digitala;
- calibrari monitoare şi echipamente tipar.

CERINTE

Cerinte:
Simt tehnic
Atentie distributiva
Capacitate de asociere
Persistent, structurat în gândire, meticulos, ordonat si cu initiativa
Foarte muncitor, rezistent la stress
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii
Capacitate de analiza si sinteza
Capacitate si disponibilitate de a lucra in echipa
Abilitati de a lucra in echipa
Stare buna a sanatatii
Fara cazier
Referinte bune de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
Instruire, formare si dezvoltare a abilitatilor în domeniu
Pachet salarial corelat cu responsabilitatile si performantele

Firma GRAFOPRINT(cu peste 100 de angajati) este prezenta din 1990 pe piata produselor tipografice (formulare fiscale, etichete, etc.). Firma este certificata in Sistemul de Management al Calitatii din anul 2001 conform standardelor ISO. Firma scoate la concurs postul de grafician pentru Divizia Offset (grafică pentru formularistică fiscală).