GRAFICIAN ETICHETE

S.C. GRAFOPRINT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- studii superioare / medii;
- experienta min 3 ani în domeniul operarii pe calculator in aplicatii grafice si de editare text;
- limbi straine: engleza.

Cunostinte necesare:
Utilizare CorelDraw, Corel Photopaint, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe InDesign, Microsoft Word, Microsoft Excel, etc.
Notiuni privind tiparul flexo si tiparul offset
Notiuni privind spatiile de culoare si separatiile
Notiuni despre exploatarea si intretinerea calculatorului si a dispozitivelor anexe

Profilul candidatului ideal:
Simt tehnic
Atentie distributiva
Capacitate de asociere
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii
Persistent, structurat în gândire, meticulos, ordonat si cu initiativa
Capacitate de analiza si sinteza
Abilitati de comunicare verbala
Capacitate si disponibilitate de a lucra in echipa
Usurinta pentru invatare lucruri noi
Foarte muncitor, rezistent la stress
Capabil de a-si atinge obiectivele
Abilitati de a lucra in echipa
Stare buna a sanatatii
Fara cazier
Referinte bune de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Candidatii selectati se vor prezenta la interviuri cu portofoliul de lucrari
Instruire, formare si dezvoltare a abilitatilor în domeniu
Pachet salarial corelat cu responsabilitatile si performantele

Firma este prezenta de 14 ani pe piata produselor tipografice (tipar offset, tipar flexografic, etc.) si este certificata din anul 2001 conform standardelor ISO. Firma scoate la concurs postul de grafician pentru Divizia Flexo care sa asigure urmatoarele:
- conceptie grafica si realizare machete pentru tipar flexo;
- prelucrare de imagine;
- tehnoredactare computerizata;
- scanari profesionale;
- fotografiere digitala;
- realizare de separatii de culoare pe film;
- calibrari monitoare şi echipamente tipar.