Grafician/designer web

Realmedia Network SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creare de layout-uri pentru situri web, realizare situri web
- Creare identitate vizuala pentru companii, produse
- Creare de bannere
- Intretinerea siturilor companiei in vederea asigurarii standardelor de imagine impuse

CERINTE

- Portofoliu de lucrari finalizate, cu detalierea contributiei in cadrul acestora
- Creativitate, simt artistic, talent la desen. Studiile in domeniu constituie un avantaj
- Atentie pentru detaliu
- Cunostinte de HTML / DHTML / JavaScript / CSS
- Cunostintele de XML / XSL / XSLT constituie un avantaj
- Cunostintele de PHP, MySQL constituie un avantaj
- Experienta in utilizarea uneltelor de grafica bitmap/vectoriala si de editare HTML (la alegere: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Macromedia Fireworks, Macromedia Dreamweaver, Macromedia Flash, altele)
- Persoana deschisa, competenta si perseverenta
- Atitudine matura si responsabila
- Abilitati bune de lucru in echipa
- Aptitudini bune de sinteza si de analiza a informatiilor
- Rezistenta la stres, capacitatea de a respecta termene stranse

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru modern
- Colectiv dinamic si tanar
- Salar motivant
- Bonuri de masa