Grafician-designer

KAS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creare layout-uri pentru site-uri web.
- Creare machete grafice in vederea tiparirii (tipar digital, offset, outdoor).
- Creare logotipuri si / sau alte elemente de identitate vizuala.
- Verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii.
- Prelucrare / ajustare imagini.

CERINTE

- Cunoasterea cel putin a unuia din programele: CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator .

- Cunostinte solide HTML, Flash, 3D ? constituie un avantaj.

- Cunostinte foarte bune de prelucrare imagini.

- Abilitati de lucru si gandire specifica programelor : InDesign, QuarkXPress.

- Experienta in realizarea de layout-uri / machete grafice.

- Cunostinte privind spatiile de culoare.

- Portofoliu de clienti ? constituie un avantaj.

- Limba engleza ? nivel avansat.

- Capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita.

- Abilitati foarte bune de comunicare, organizare si planificare.

- Atentie distributiva.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant.

- Prime si bonusuri conform realizarilor.

firma a fost infiintata in 1993 la Timisoara. Activitatea principala, intermediere si brokeraj comercial si in servicii.
KAS Termotehnic - departament in cadrul firmei, specializat pe comertul cu Centrale termice, echipamente si accesorii in domeniul termotehnic si in instalatii pentru c-tii.
Din grupul de firme KAS mai fac parte:
KAS Construct - cu activitate de prestari servicii in instalatii pentru c-tii si in c-tii;
KAS Invest - intermedieri in asigurari de viata, pensii private si facultative, asigurari non viata, cladiri si bunuri;
A.P KAS - asociatie non profit, care are ca obiect, promovarea si apararea drepturilor si intereselor membrilor sai, oferind consultanta si reprezentare juridica, instruire profesionala si pregatire in domeniul afacerilor. Membru fondator RND-KAS