Global IT Pool Team Manager (GITPTM)

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie germana de marime medie. Infiintata ca o afacere de familie, compania este furnizoare de diferite componente pentru industria de automotive. La nivel international, compania are peste 14.000 de angajati. Declarata ca fiind angajatorul numarul 1 al anului 2005 pe judetul Timis, compania are un numar de peste 3.000 de angajati in locatia sa din Timisoara.

Departamentul: Echipa IT de Suport Global (GITPTM) se va subordona administrativ Directorului Comercial din Timisoara
profesional departamentului de IT Germania.
GITPTM va coordona membrii echipei IT de Suport Global (2-3 persoane)

Conducerea si coordonarea echipei IT de suport global (70% prin retea)
Managementul proiectelor IT la nivel de concern (14 locatii)
Documentarea infrastructurii si a proceselor IT
Instruirea membrilor si auditarea departamentelor IT locale
Respectarea si implementarea standardelor companiei
Implicarea in recrutarea membrilor echipei IT in functie de nevoile companiei

CERINTE

Studii superioare tehnice, Facultatea de Automatica si Calculatoare
Experienta de minim 2-3 ani in coordonarea unei echipe IT
Abilitati de conducere si coordonare
Cunostinte avansate de: UNIX, retelistica (LAN, routere, switch), baze de date (SQL), Windows 2000 Terminal Server
Buna intelegere a server base computing
Cunostinte avansate de limba germana sau engleza
Personalitate: spirit intreprinzator, abilitati de lucru in echipa, responsabil, capacitati organizatorice, gandire strategica
Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu atat in tara cat si in strainatate (Ucraina, Mexic, Argentina etc.)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

Infiintata in anul 1985, Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de consultanta in managementul resurselor umane. De peste doua decenii, serviciile companiei se concentreaza in urmatoarele directii: executive search, executive selection si executive interim management. ?Serviciile noastre acopera toate domeniile de activitate si sunt disponibile in zonele geografice Europa si Asia.?Din toamna anului 2005, Feige Business Advisors este prezenta si in Romania. Echipa noastra are peste trei ani experienta pe piata de recrutare si selectie de personal si se bazeaza pe o buna cunoastere a mediului de afaceri din Romania.b