Gestionar parc auto / Car Fleet Manager / Inginer Autovehicule rutiere / Coordonator transport persoane

AWR Lease Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Programeaza si optimizeaza rutele
Coordoneaza toate activitatile din departament
Planifica si organizeaza activitatile legate de transport persoane, coordoneaza activitatea soferilor
Monitorizeaza costurile (consum carburanti, numar km efectuati,revizii , reparatii mecanice si de caroserie)
Gestioneaza si administreaza flota auto si bugetul alocat
Monitorizeaza permanent situatia asigurarilor, existenta CASCO, ROVIGNETA, ITP etc

Realizeaza si gestioneaza depozitarea si inlocuirea sezoniera sau in urma uzurii a anvelopelor.
Elaboreaza si urmareste procedurile de utilizare a flotei, de catre angajati si utilizatori.
Intocmeste diferite rapoarte si analize solicitate de top management
Optimizeaza costurile
Elaboreaza planul de intretinere si reparatii a parcului auto
Identifica si ia masuri pentru remedierea defectiunilor sau evitarea accidentelor
Coordoneaza activitatea de reparatii cu unitatile de service auto
Negociaza contractele cu furnizorii de servicii, consumabile si piese auto.
Se ocupa de organizarea, amenajarea si coordonarea activitatii priviind intretinerea si reparatia autoturismelor
Reprezinta firma in relatiile cu tertii (autoritati, societati asiguratoare,unitati service, etc)

Obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicole

Reprezentarea societatii in raport cu arr , rar si politie
Se asigura de respectarea legislatiei in vigoare.

CERINTE

Studii superioare
Experienta cel putin 5 ani pe aceasta pozitie
Experienta in coordonarea unei echipe logistitice
Abilităţi organizatorice, capacitate de analiză şi sinteză
Cunostinte legislative in domeniu
Aptitudini de comunicare, planificare si negociere, capacitate de reactie imediata
Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate

Rezistenta la stres si disponibilitate pentru program prelungit
Foarte bune cunostinte operare PC, emitere rapoarte
Permis de conducere categoria B,C, D , E

Obligatoriu atestat ARR pentru COORDONATOR transport persoane

Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa, telefon de serviciu, concediu de odihna platit conform legislatiei in vigoare

SC AWR Lease Services SRL este unul dintre principalii operatori de servicii de Leasing Operational si Rent a Car localizat in vestul tarii.