Gestionar

Solectron Romania SRL - a Flextronics Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
- Realizarea activitatilor specifice de gestiune fizica si scriptica: receptia, pastrarea – gestionarea, evidenta si consumul de materiale;
- Verificarea si asigurarea derularii corecte a proceselor de gestiune, conform regulamentului si procedurilor stabilite in cadrul Flextronics si specific, in cadrul departamentului Magazie (un rol important il are respectarea principiului Fifo);
- Realizarea activitatilor specifice de raportare in cadrul departamentului;
- Colaboreaza cu celelate departmente in realizarea fluxului optim de materiale;
- Raporteaza neregulile intalnite in desfasurarea proceselor de magazie si intreprinde actiuni corective pentru a asigura circuitul corect al acestora.

CERINTE

Studii & Experienta:
- Studii medii
- Experienta in gestiune constituie avantaj

Abilitati & Aptitudini:
- Cunostinte operare PC – MS Office: Word, Excel; Baan – constituie avantaj;
- Bune abilitati de comunicare;
- Deschidere pentru munca in echipa;
- Fire dinamica, organizata;
- Flexibilitate, adaptabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Transport asigurat
- Bonusuri in functie de performante
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech
- Oportunitati de cariera
- Dezvoltare personala si formare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Solectron Romania este membra a grupului Flextronics.

Flextronics ocupa o pozitie de lider in cadrul furnizorilor de servicii pentru industria de aparatura electronica, oferind sprijin clientilor in proiectarea, realizarea, livrarea si asigurarea garantiei pentru o gama larga de produse .

Compania Flextronics activeaza in 35 de tari, pe 4 continente, in domeniile: telecomunicatii, medical, automotive, IT.