GESTIONAR

Solectron Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul principal al postului:
Derularea activitatilor de primire, de pastrare-gestionare, de evidenta si de eliberare a materiei prime din cadrul departamentului Magazie.

Principalele responsabilitati:
- Realizarea activitatilor specifice de gestiune fizica si scriptica: receptia, pastrarea – gestionarea, evidenta si consumul de materiale
- Verificarea si asigurarea derularii corecte a proceselor de gestiune, conform regulamentului si procedurilor stabilite in cadrul Solectron si specific, in cadrul departamentului Magazie (un rol important il are respectarea principiului Fifo)
- Realizarea activitatilor specifice de raportare in cadrul departamentului
- Colaboreaza cu celelate departmente in realizarea fluxului optim de materiale
- Raporteaza neregulile intalnite in desfasurarea proceselor de magazie si intreprinde actiuni corective pentru a asigura circuitul corect al acestora

CERINTE

Studii & Experienta
- Studii medii
- Experienta in munca de 1 an constituie un avantaj
- Experienta in gestiune constituie un avantaj

Abilitati & Aptitudini
- Cunostinte operare PC
- Foarte bune abilitati de organizare si de comunicare
- Persoana dinamica, activa
- Atentie la detalii, corectitudine si precizie in munca
- Colegialitate si bune abilitati de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, incluzand bonuri de masa si transport gratuit
- Conditii preferentiale in relatia cu banca agreata
- Bonusuri in functie de performante
- Oportunitati de formare profesionala

Solectron is a leading global provider of electronics manufacturing and integrated supply chain services. We serve the world\\\'s most innovative companies in industries that rely on high-tech electronics. Our 3,500 employees in Romania have a hand in designing, making and servicing products that people around the world rely on every day.