Front Desk Manager

Dentcof

Job expirat

RESPONSABILITATI

Front Desk Managerul reprezinta interfata clinicii cu pacientii , furnizorii si orice persoana interesata, prin urmare este primul om care ne sustine imaginea.

Activitatile specifice postului:

Au in gestiune un anumit numar de pacienti
Elaboreaza devizele de tratament pentru pacientii care li se aloca.
Ofera toate informatiile logistice cerute de pacientii care urmeaza sa beneficieze de tratamente in cadrul clinicii
Intampinarea pacientilor si oferirea de informatii
Receptionarea apelurilor telefonice si transmiterea mesajelor
Rezolvarea problemelor ridicate de pacienti oferind solutii corespunzatoare
Asigurarea suportului pacientilor noi pentru intocmirea fisei individuale specifice
Asigurarea sprijinului pentru programarea pacientilor-> folosirea unui soft pentru evidenta specifica clinicii
Pregatirea zilnica a documentatiei fizice si virtuale necesare medicilor
Realizarea corecta si completa a registrului zilnic de consultatii
Primirea, inregistrarea si repartizarea coletelor si corespondentei in interiorul firmei
Pregatirea unor rapoarte lunare specifice , analizarea si prezentarea managementului
Realizarea bonurilor fiscale zilnice si a rapoartelor de sfarsit de zi/luna, folosind casa de marcat
Gestionarea arhivei si magaziei
Realizarea inventarelor lunare
Colaborarea si comunicarea constanta cu departamentul financiar in ceea ce priveste facturi, chitante, bonuri, procese verbale, si alte documente necesare

CERINTE

Cerinte:

*Abilitati foarte bune de comunicare
*Abilitati foarte bune de aplanare a conflictelor
*Capacitate ridicata de organizare si planificare
*Dorinta de perfectionare continua
*Curba de invatare rapida
*Abilitatea de lucru in echipa
*Inclinatie spre multitasking
*obligatoriu- Limba engleza: nivel avansat
*obligatoriu- Limba italiana: nivel mediu conversational
*Cunostinte IT : Pachet Office la nivel avansat(Word, Excel, Power Point, Adobe Reader)

Constituie Avantaje:
*Certificat de traducator autorizat pe : Engleza/ Italiana/ Germana / Franceza

Preinterviu:
-o conversatie telefonica in engleza si italiana

BENEFICII OFERITE

- echipa tanara si dinamica
-retributie: salar fix+comision din incasari
-8 ore/zi, 2 sambete/luna
- sprijinim creativitatea, dorinta de afirmare profesionala sau orice directie in care duce pasiunea
-plan de dezvoltare profesionala continua
- mediu optim de evolutie personala si profesionala

Dentcof este un centru complet de stomatologie infiintat in 1991 cu o traditie in calitatea actului medical. Clinica Dentcof are centru de imagistica si laborator dentar propriu, fiind una din cele mai dotate clinici din punct de vedere tehnologic din Romania. Filosofia clinicii este orientata spre evolutie continua si spre munca in echipa. Suntem mereu in cautare de profesionisti ambitiosi si pasionati, oameni cu initiativa si entuziasm, care au o viziune comuna cu a noastra. Venim in intampinare cu oportunitatile de cariera, atmosfera placuta de lucru si training-ul menit sa va revolutioneze pe plan profesional si personal.