Electrician

SC SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Efectueaza lucrari de montare – asamblare a componentelor pentru comenzile primite de echipamente si utilaje electrice, conform documentatiei tehnice primite de la client.
2. Asigura executia lucrarilor in intervalul de timp stabilit, cu respectarea normelor de calitate impuse si a altor standarde in vigoare.
3. Consulta departamentul Proiectare Electrica pentru a identifica cele mai bune solutii de montaj
4. Propune masuri de imbunatatire a fluxului de productie.
5. Efectueaza interventii pentru verificarea tablourilor electrice iesite din fluxul de productie in vederea testarii si stabilirii functionarii in parametri normali a acestora.
6. Respecta regulile de protectia muncii la operarea si interventiile asupra echipamentelor electrice.
7. Interpreteaza corect schemele electrice, simbolurile si legile electrice de baza.

CERINTE

1. studii medii in domeniul electrotehnic/ electromecanic
2. experienţă în domeniul producţiei de echipamente electrice, constituie avantaj
3. capacitatea de a citi si intelege sheme electrice complexe
4. cunoaşterea limbii engleze/italiene, constituie avantaj
5. capacitatea de a lucra in echipa si independent
6. disponibilitate pentru lucrul in program prelungit

Multinational company with over 20 years of experience in bottle manufacturing and filling technologies SIPA is a technological partner whose main goal is to offer innovative and competitive solutions to specific Customer needs. SIPA has developed a unique, diversified and competitive range of bottle manufacturing platforms such us linear and rotary blow molders, injection machines, integrated machines, complete filling lines, tooling for non-SIPA platforms