ECONOMIST- responsabil urmarire contracte

SC PROMPT SA TIMISOARA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- editeaza contracte si acte aditionale
- emite facturi fiscale in conformitate cu termenele si valorile contractuale, le introduce in baza de date
- verifica valorile comenzilor pentru incadrarea in cantitatile si preturile unitare estimate
- informeaza seful de birou, directorul comercial, responsabilul de oferta si managerul de contract in cazul depasirii, propune, solicita de la colaboratori si aplica solutii pentru incadrarea in valoarea costurilor
-urmareste respectarea termenelor contractuale
-redacteaza corespondenta referitoare la contractele aflate in derulare sau incheiate pentru negociere, plata, recuperare garantii,stingere pretentii clienti/furnizori
-completeaza baza de date cu valorile lansarilor, urmareste realizarea in timp, decontarea corecta in termen si limitele lansarii si informeaza seful de birou si directorul economic asupra oricaror inadvertente sesizate
- urmareste situatia incasarilor facturilor emise
- solicita clientilor plata facturilor emise telefonic si in scris la termenul de scadenta

CERINTE

- studii superioare economice,constituie avantaj experienta in domeniul disciplinei contractuale
- engleza la nivel conversational
- cunostinte operare PC: Word, Excel, Baze de date

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil, servirea mesei la cantina restaurant sau tichete de masa, prime de craciun si Pasti, etc
- posibilitati de instruire si promovare

Timp de peste o jumatate de secol de activitate neintrerupta, domeniul de activitate s-a extins de la proiectarea masinilor de ridicat si transportat si utilajelor miniere de suprafata la constructii civile si industriale. Gama serviciilor oferite include, pe langa proiectare, executie, montaj, puneri in functiune si sfera expertizarilor, a lucrarilor de reparatii capitale cu modernizarea completa a comenzilor si actionarilor electrice.