Economist

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifică stocul de mărfuri şi preia comenzi telefonice;
• Răspunde de activitatea de protocol la nivel de punct de lucru
• Întocmeşte facturi, avize de însoţire a mărfurilor şi chitanţe pentru clienţi la solicitarea agenţilor de vânzări
• Încasează sumele aferente facturilor emise în cazul în care plata se face pe loc, în numerar sau primeşte instrumente de decontare ulterioara (CEC-uri sau BO)
• Tine evident zilnica a registrului de casă în lei
• Completează jurnalul de cumpărări şi jurnalul de vânzări
• Efectueaza lunar inventar la punctul de lucru si emite lista de inventariere
• Ordonează şi îndosariază documentaţia evidentei contabile de la punctul de lucru (casa, banca, etc)
• Ordonează şi îndosariază actele specifice deconturilor de cheltuieli ale angajaţilor societăţii şi face operaţiile contabile aferente.
• Efectuează înregistrările contabile aferente operaţiunilor efectuate la punctul de lucru
• Întocmeşte rapoarte de vânzări şi de stocuri
• Păstrează evidenţa intrărilor şi ieşirilor;
• Redactează adrese, împuterniciri, adeverinţe la solicitarea angajaţilor societăţii şi le supune avizării directorului general;
• Actualizează baza de date cu clienţi a societăţii;
• Răspunde de relaţia cu banca şi cu autorităţile locale;

CERINTE

Absolvent/a Studii superioare economice
•Aptitudini de lucru cu PC – Word, Excel
•Cunoastere programe de gestiune şi contabilitate
•Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
•Experienta in contabilitate minim 2 ani
•Spirit de lucru in echipa, meticulozitate

- Domeniu de activitate: Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.
- Reprezentanta a firmelor: Directed Electronics, Sony, VDO, THB, Omega, Whistler
- Marcile reprezentate: Viper, K9, VDO, Whistler, Target , Sony
- Provenienta capital: Romanesc
- Numar de angajati: 40