Economist

SC RANDLER GROUP SRL

26-02-2007 | EXPIRA LA 04-03-2007

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Absolvent studii superioare de profil;
- Experien¿¿ relevant¿ pe o pozi¿ie similar¿ minim 3 ani;
- Cuno¿tin¿e solide de contabilitate ¿i legisla¿ie;
- Experien¿¿ relevant¿ în aplicarea legisla¿iei fiscale, impozite, taxe, finan¿e;
- Cunoa¿terea standardelor interna¿ionale;
- Capacitatea de a elabora analize ¿i planuri de business;
- Gândire analitic¿ ¿i capacitate de sintez¿, aten¿ie la detalii;
- Orientare c¿tre rezultate si respectarea termenelor;
- Excelente abilit¿¿i de comunicare, de elaborare materiale scrise ¿i sus¿inere prezent¿ri;
- Capabil s¿ organizeze ¿i s¿ planifice activit¿¿ile într-o maniera profesional¿;
- Cuno¿tin¿e de limba englez¿ sau/¿i germana la un nivel avansat;
- Cuno¿tin¿e avansate operare PC;


CERINTE

- ¿ine eviden¿a contabil¿ a societ¿¿ilor cu care firma noastr¿ are contracte de consultan¿¿;
- Inregistrare în contabilitate a tuturor opera¿iilor legate de activitatea firmei;
- Intocmire balan¿a, bilan¿, deconturi TVA ¿i impozit pe profit, declara¿ii pentru administra¿ia financiar¿;
- Intocmire de situa¿ii referitoare la veniturile ¿i cheltuielile firmei;
- Preg¿tirea raport¿rilor lunare în conformitate cu prevederile legale ¿i regulamentele companiei;
- Supervizarea tuturor tranzac¿iilor contabile în concordan¿¿ cu regulile locale ¿i cerin¿ele grupului;
- Stabilirea unor proceduri eficiente ¿i controlul înregistr¿rilor contabile;
- Asumarea responsabilit¿¿ilor privind problemele legate de taxe, contabilitate ¿i raport¿ri;
- Coordonarea pl¿¿ilor, încas¿rilor cât ¿i a inventarului;
- Managementul contabil cât ¿i controlul procesului bugetar în vederea controlului ¿i reducerii de costuri, etc. ;
- Coordonarea emiterii declara¿iilor de TVA, impozit pe profit, etc.;
- Preg¿te¿te raport¿rile lunare în conformitate cu prevederile legale ¿i regulamentele companiei;
- Se implic¿ direct în proiecte de consultan¿¿ fiscal¿ pentru clien¿ii societ¿¿ii;


BENEFICII OFERITE

- Salariu fix în functie de aptitudini;
- Bonuri de masa;
- Oportunitatea de a lucra într-o echipa de profesionisti


DESCRIEREA FIRMEI

IFirma are o experienta de peste 13 ani in domeniul importurilor si distributiei de produse alimentare, Randler Group este distribuitor exclusive in Romania al marcilor: ADORA - food products; EHRMANN - yoghurt; FRISCHLI - dairy products; KASEREI CHAMPIGNON - cheese; PREMIUM FOODS - tea; HAMKER - maioneze;
DR. GERARD � biscuiti;
WILHELM REUSS � cacao.