ECONOMIST

Camera de Comert, Industrie si Agricultura

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii si tematica de concurs
Inregistrare in contabilitate a decontarilor referitoare la incasarile si platile efectuate in cadrul proiectelor de finantare din fondurile structurale;
Inregistrare in contabilitate a facturilor furnizorilor pe fiecare persoana juridica sau fizica;
Intocmirea rapoartelor intermediare si finale pentru proiectele cu finantare externa in care figureaza ca manager de proiect in echipa de proiect;
Inregistrarea operatiunilor de decontare cu partenerii , in cadrul proiectelor cu finantare externa;
Intocmirea si depunerea declaratiilor la institutiile statului cu privire la calcularea si virarea la bugetul de stat a impozitelor pe caldire, teren, auto si firma,precum si operarea lunara a cestora in contabilitate;
Bibilografia de concurs

1.Ordonanta nr.29 din 31 ianuarie 2007 privind modul de alocare a instrumentelor structurale, a prefinantarii si a cofinantarii alocate de la bugetul de stat, incusiv din Fondul national de dezvoltare , in bugetul institutiilor implicate in gestionarea instrumentelor structurale si utilizarea acestora pentu obiectivul de convergenta.
2.Ordinul nr.3 din 7 ianuarie 2008 privind stabilirea regulilor de eligibilitate in cadrul operatiunilor finantate prin Programul operational sectorial ???Dezvoltarea resurselor umane 2007-2013
3.Legea contabilitatii nr.82/1991 cu modificarile si completarile ulterioare
4.Legea 57/2003 privind Codul Fiscal modificarile si completarile ulterioare

IMPORTANT

Doar candidatii selectati vor fi contactati pe email-ul trecut in CV

Doar aplicatiile depuse pe myjobs pana in data de 13.V.2010, orele 16.00 sunt eligibile proiectului nostru.

Concursul este planificat in data de 25.V.2010, incepand cu ora 10.00, la sediul central al CCIAT din P/ta Victoriei Nr.3, Timisoara.
Cererea tip de inscriere la concurs, graficul de derulare, componenta dosarului de candidatura, etapele concursului precum si alte informatii de interes, vor fi transmise in timp util, doar candidatilor selectati.

Informatii suplimentare se pot obtine la tel. 0374.160.920- Directia Economica sau 0374.160.904-Secretariat.
Pentru informatii legate de dosarul de candidatura, grafic sau etape ale concursului sunati la tel. 0374.160.852-Resurse Umane

CERINTE

Conditii obligatorii pentru participarea la concurs:

-Studii superioare economice
-Minim 3 ani experienta in domeniul financiar-contabilitate
-Cunostinte operare PC
Constituie avantaj detinerea calificarii de expert contabil.

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro