ECONOMIST

Zass Proteus & CO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila
- Evidenta cheltuieli, deconturi, etc.
- Analiza si elaborarea diferitelor situatii
- Calculul salariilor, concediilor, sporurilor si indemnizatiilor cuvenite lunar, inclusiv al indemnizatiilor pentru prestatii de asigurari sociale (concedii medicale, maternitate) si a impozitelor si contributiilor aferente;
- Intocmirea statelor de plata, a centralizatoarelor cu impozitele si contributiile datorate statului;
- Intocmirea si depunerea declaratiilor privind obligatiile catre institutiile abilitate in termene legale precum si a fiselor fiscale;

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta pe o pozitie similara - obligatorie
- Bune cunostinte de contabilitate
- Abilitati de organizare si planificare
- Buna capacitate de concentrare - atentie
- Cunostinte operare PC - sistem ERP, D Soft

Companie de comert si distributie la nivel national, de produse electronice si electrocasnice.