Economist

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Prelucrarea directivelor organizatorice, a inregistrarilor uzuale de contabilitate tinand cont de directivele interne si de legislatia comertului si a impozitelor;
¿ Alcatuirea inchiderilor de luna, de trimestru si de an;
¿ Evidenta contabila a creditorilor si a debitorilor;
¿ Evidenta contabilitatii de banca si casa;
¿ Elaborarea declaratiilor impozitelor companiei.

CERINTE

¿ Absolvent de studii superioare economice;
¿ Experienta de minim 3 ani in domeniul financiar- contabil;
¿ Abilitati de operare PC: MS Office, Internet, SAP, ERP;
¿ Cunostinte de limba engleza, limba germana constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

¿ instruire profesionala;
¿ posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala orientata spre performanta si dezvoltare profesionala continua;
¿ corelarea pachetului de beneficii cu performanta profesionala.

Continental Corporation is one of the world¿s leading suppliers to the automotive industry. It is our goal to make the individual mobility safer and more comfortable.
The ContiTech Division is a specialist in rubber and plastic technology. With high-tech products and systems for car manufacturers and other key industries, ContiTech is a successful development partner and original equipment manufacturer for companies throughout the world.