ECONOMIST

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Alcatuirea inchiderilor de luna, trimestru si de an
- Evidenta contabila a creditorilor si debitorilor
- Evidenta contabilitatii de banca si casa
- Prelucrarea directivelor organizatorice, a inregistrarilor uzuale tinand cont de directivele interne

CERINTE

- Absolvent(a)de studii superioare economice
- Experienta de minim 2 ani in domeniul financiar-contabil
- Bune abilitati de operare PC: Excel, SAP, FIRE
- Bune cunostinte de limba engleza. Limba germana constitue un avantaj

BENEFICII OFERITE

Alaturandu-va echipei noastre veti descoperi un mediu de lucru specific unei companii multinationale puternice. Datorita succesului constant al companiei ContiTech Romania continuam sa angajam si sa dezvoltam noi specialisti. Pe langa pachetul salarial competitiv pe piata locala, al 13-lea salariu, bonuri de masa, transport gratuit (pe rutele ContiTech), aveti ocazia sa lucrati pe proiecte internationale, chiar sa participati la transferuri de proiecte / tehnologii.

Compania ContiTech face parte din concernul Continental si este specializata in tehnologia cauciucului si a plasticului. In Timisoara compania ContiTech realizeaza: tevi pentru sistemele de aer conditionat pentru automobile; curele de transmisie pentru automobile; confectioneaza si testeaza tevi de inalta si joasa presiune pentru directie si circuitul uleiului in automobile. Compania este in plina dezvoltare, in prezent avand peste 850 de salariati