ECONOMIST

SC Cont Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ realizează lucrari de contabilitate financiară;
¿ contabilizează documente primare;
¿ întocmeşte balanţa de verificare, registru jurnal, jurnal de vânzari, cumpărări;
¿ întocmeşte declaraţiile lunare pentru bugetul de stat şi decontul de TVA dacă e cazul;
¿ întocmeşte săptămânal situaţia clienţilor cu debite restante;
¿ trimite săptamânal pe fax şi prin e-mail situaţia clienţilor cu debite restante la reprezentanţii de vanzâri din ţară;
¿ verifică clienţii şi furnizorii în programul de contabilitate;
¿ verifică şi corectează erorile aparute în programul clienţi;
¿ urmareste plata datoriilor catre bugetul de stat si bugetul asigurarilor sociale - la termenele stabilite;
¿ urmareste plata impozitelor si taxelor locale in cadrul termenelor legale;
¿ efectueaza verificari ale situatiilor clientilor si furnizorilor firmei si furnizeaza informatii legate de acestia departamentelor ce le solicita;
¿ face propuneri pentru efectuarea de compensari intre clientii si furnizorii firmei;

CERINTE

- studii superioare economice (de preferat contabilitate)
- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj
- cunostinte privind legislatia financiara si fiscala
- cunostinte bune de operare PC
- fire organizata, meticuloasa, ordonata
- spirit de echipa
- rezistenta la stres
- spirit analitic
- capacitate de sinteza

BENEFICII OFERITE

Formare si dezvoltare in domeniu
Pachet salarial corelat cu responsabilitatile si performantele.

Firma este specializata in prestarea de servicii contabile si consultanta financiar fiscala, fiind membra a grupului de firme GRAFOPRINT.