ECONOMIST

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

EOSeuropa angajeaza pentru unul din clientii sai, companie elvetiana producatoare de echipamente electrice, un ECONOMIST.
Responsabilitati:
- coordonarea departamentului financiar,
- balanta si bilant,
- elaborarea rapoartelor anallitice,
- elaborarea rapoartelor pentru audit extern,
- analiza financiara/planificare financiara,
- mentinerea relatiei cu bancile.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic/contabil,
- experienta pe o pozitie similara (2 ani),
- cunostinte operare PC,
- cunoasterea limbii engleze si germane (avantaj),
- abilitati de comunicare verbala si scrisa,
- persoana proactiva.

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv,
- bonuri de masa,
- telefon de serviciu,
- asigurare medicala.

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.

Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara si Bucuresti, in Romania.