District Sales Engineer

ForumConsult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania pe care o asistam este in prezent cel mai mare furnizor global de componente electronice.
Pozitia District Sales Engineer - AUT implica zona de Vest a Romaniei.

Responsabilitati:
- mentinerea relatiilor cu clientii existenti pe proiectele aflate in desfasurare;
- coordonarea vanzarilor la nivel regional;
- analiza pietei pentru dezvoltarea afacerii;
- prezentarea solutiilor personalizate clientilor;
- stabilirea portofoliului de produse pentru piata din Romania
- oferirea de suport tehnic si de design catre clientii firmei
- gasirea de noi aplicatii pentru produsele firmei
- suport tehnic oferit clientilor;
- participarea activa la negocieri, incheierea contractelor

CERINTE

absolvent de studii superioare in domeniul tehnic (preferabil: electrice/electronice);
- experienta in domeniul tehnic si in vanzari;
- abilitati foarte bune de negociere;
- abilitati organizatorice, spirit de echipa;
- cunostinte de limba engleza (nivel avansat)
- cunostinte de limba germana (prezinta avantaj);
- operare PC (MS Office);
- disponibilitate pentru deplasari in tara (3-4 zile pe saptamana),
- disponibilitate pentru deplasari in strainatate (la training-uri de specializare);
- posesor permis auto, categoria B;
- disponibilitate pentru lucrul acasa (home office);

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial atractiv adaptat standardelor internationale (comisoane din vanzari);
- training-uri in tara si in strainatate;
- logistica de ultima generatie: masina de serviciu, laptop, telefon mobil.

FORUM CONSULT RO este o companie specializata in servicii de resurse umane si afaceri. Impreuna cu partenerii nostri, CONSENT MANAGEMENTBERATUNG Austria, raspundem nevoilor dvs., adaugand experienta vestica specificului pietei romanesti.
Pentru a ne cunoaste, accesati www.forumconsult.ro sau www.consent.at.
Pentru informatii ne puteti contacta la adresa de e-mail office@forumconsult.ro