DIRECTORI ECONOMICI

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaz¿, avizeaz¿ ¿i prelucreaz¿ solicit¿rile celorlalte departamente sub aspect financiar
- documenteaz¿ ¿i prelucreaz¿ estim¿ri financiare privind: buget lunar/anual de cheltuieli
- realizeaz¿ rapoarte de analiz¿ tip cost-beneficii
- documenteaz¿, avizeaz¿ ¿i prelucreaz¿ scaden¿are cu achitarea datoriilor c¿tre furnizori
- realizeaz¿ calculul salarial
- realizeaz¿ calculul datoriilor c¿tre stat
- monitorizeaz¿ ¿i efectueaz¿ plata datoriilor c¿tre stat
- solu¿ioneaz¿ din punct de vedere financiar situa¿iile problematice ap¿rute în rela¿iile cu furnizorii ¿i beneficiarii (în rela¿ia cu beneficiarii directorul economic intervine numai în m¿sura în care directorul comercial nu reu¿e¿te s¿ solu¿ioneze problema ivit¿)
- negociaz¿ condi¿ii financiare ¿i termene de plat¿ a datoriilor în rela¿ia cu furnizorii
- elaboreaz¿ solu¿ii financiare la cererea directorului general
- identific¿, elaboreaz¿ ¿i evalueaz¿ strategia de dezvoltare a firmei, în baza unei bune cunoa¿teri a obiectivelor acesteia
- opereaz¿ contabilitatea societ¿¿ii
- monitorizeaz¿ gestionarea resurselor financiare ale firmei
- monitorizeaz¿ tranzac¿iile financiare realizate prin intermediul b¿ncii
- avizeaz¿ tranzac¿iile financiare realizate prin intermediul b¿ncii
- analizeaz¿ ¿i raporteaz¿ Directorului general rezultatele activit¿¿ii departamentului
- raporteaz¿ problemele întâmpinate în rela¿ia cu clien¿ii sau/¿i furnizorii
- raporteaz¿ probleme întâmpinate în activitatea de colaborare intern¿ (intra ¿i inter-departamente) atât superiorilor ierarhici, în vederea solu¿ion¿rii problemelor ¿i eficientiz¿rii activit¿¿ii
- propune solu¿ii ¿i metode noi pentru optimizarea activit¿¿ilor departamentului

CERINTE

Studii superioare in domeniu
Experienta in domeniu
Abilitati de comunicare
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de conducere a personalului din subordine
Abilitati de analiza si planificare
Personalitate deschisa - sa relationeze usor cu clientii interni si ext., proactiv, capabil sa gaseasca solutii
Persistent, structurat în gândire, meticulos, ordonat si cu initiativa
Dinamic, energic, optimist

BENEFICII OFERITE

salar atractiv
dezvoltare profesionala

RESURS CONSULT - firma ACREDITATA de recrutare si selectie de personal (www.resursconsult.ro, tel. 0727 843 987, mail: recrutare@resursconsult.ro) recruteaza directori economici pentru clientii sai din Timisoara.

ESTE OBLIGATORIE PRECIZAREA POSTULUI PENTRU CARE CANDIDATI - DIRECTOR ECONOMIC - mai ales pentru Cv-urile transmise pe emailul firmei, deoarece firma scoate la concurs diverse posturi din mai multe domenii de activitate. Va dorim succes!